“Sağlam çocuklar yetiştirmek,bozuk yetişkinleri düzeltmekten kolaydır..” (Dostoyevski )
Bir kardeşimiz şöyle bir tespitte bulunmuş :
“Batı, Müslüman gençleri ağına düşürmek için Facebook ve Twitter gibi silahları çok etkili kullanıyor.
Bunu lehimize çevirebilir evlerine kadar gidip odalarına girebiliriz. Allah Rasulü’nü tanımayan karanlıklar içinde bocalayan Batı gençliğini batının silahı ile vurabiliriz.
Kapıları kilitleyip,ışığı söndürüp sosyal medyada günaha dalacakken hiç kimsenin kendisini görmediğini zannettiği bir anda YouTube’dan Allah Rasulünü anlattığın ya da Twitter,Facebookta O’na dair yazdığın bir cümle ile irkiliyor.İhlasla yazdığın bir cümle onu can evinden vuruyor.
Sosyal medyada her paylaşım yaptığında bu niyeti taşırsan hem her yazdığına ecir alırsın hem de ihlasın oranında sözünün tesir gücü olur.
Müslüman gençler sosyal medyayı Allah Teala’nın rızasına uygun kullanmayı mutlaka öğrenmelidir. Yoksa Batı muradına ermek üzeredir.” Sizi bilmem amma acizane ben katılıyorum kendisine.
Evet,
“Günümüzün uyuşturucuları internet üzerinden sosyalleşme çabalarıdır.”(Zimmerman) diyor vahim durumu itiraf ediyorlar. Lakin, Hazreti Ömer Radıyallahü’nün
“İnsanları düzeltebilmeniz için önce kendinizi ıslah etmeniz gerekir.” sözü gereği, bu şuurla olmalı bu faaliyet aksi halde diğerlerini kazanalım derken bizimkileri kaybederiz iyazenbillah.
Ama ”Bütün uyuyanları uyandırmak için bir uyanık yeter”
der, Malcom X, iyi niyet ve şuurla başlarsak muvaffak oluruz, niyet hayr, akıbette hayr olur inşaallah.
“Bir insana bir ayeti anlatmak için fırsat kollayan, bir hadisi hatırlatmak için bahaneler arayan, bir kalbi Allah ile buluşturmak için emek sarf eden, bir canı cehennem ateşinden çekmek için yanıp tutuşan, cennete adam taşımak için ömür süren insanlara selam olsun!(Mehmet Paksu)

“Şartlara teslim olmazsan şartlar değişir, sana teslim olurlar. Çok çalışır, çok duâ eder ve çok istersen Allah’ın rahmeti tecelli eder, rahmet tecelli ettiğinde nice olmazlar tahakkuk eder. (gerçekleşir)”
(Akşemseddin Hazretleri)
Allah’tan korkan kuldan utanan hayırlı dindar bir nesil neyle yetişir? Sloganla mı? Pektabi hayır, icraatla yetişir. Ne yapılmalı?
Dindar nesil yetiştirecek ilim-irfan müessese ve kurumların önü açılmalı, din ilimlerini okuyanlara okutanlara yardım edilmeli.