Sevgili Hoca Kardeşim AİŞE SÜRER’in anneciği Emine Sürer Teyzeciğimiz Rahmetellilaleminin Mevlid-i Şerif ayında Allah Teala’nın rahmetine kavuştu. Merhumeye Rabbimden rahmet Aişe kardeşim ve diğer aile bireylerine sabrı celil ecri cezil dilerim.

RİCAMDIR
Siz hanım kardeşlerimin aracılığıyla Mü’min kardeşlik hukuku gereği müsait olan erkek kardeşlerimizin merhumenin FATİH/İsmailağa Camiinde yarın öğlen namazından sonra kılınacak olan cenaze namazına iştiraklarını istirham ederim.

Abdullah İbn-i Abbas (r.a.) rivayet etmiştir. Allah’ın Resulü ‎ﷺ şöyle buyurdu:
“Kabirdeki ölü, boğulmak üzere olup imdat isteyen kişi gibidir. Babasından, anasından, kardeşinden veya dostundan kendisine ulaşacak bir duayı bekler. O dua kendisine ulaşınca, dünya ve içindekilerden kendisine daha sevgili olur. Allah-u Teâlâ, yer ehlinin duasından kabir ehline, dağlar gibi (rahmetler) indirir. Muhakkak ki dirilerin ölülere hediyesi, onlar için istiğfarda bulunmaktır.” (Beyhaki)

Balkanlardan gelip küçük yaşta yetim kalan dört yavrusunu İstanbul gibi bir yerde sözü, özü pek tam bir Osmanlı anası vasfıyla kendisi gibi herkese, bahusus medreselere yardım sever, dürüst, hakperest yetiştirmiş eli öpülesi yeri doldurulamayacak doksan yaşında bir mübarek annemizdi merhume hanımefendi.

Ruhuna hediye olmak üzere okuyabileceğiniz her türlü manevi hediyelerinizi rica ediyorum.
Yarın Perşembe Sohbetimizden sonra saat: 15:30-16:00 ‘da bağışlayacağız, inşaallah.