“Yapılan Bir Araştırmada Vatandaşa Soruldu:
Ülken için savaşır mısın?
Japonya %11
İngiltere %27
Amerika %43
Almanya %18
TÜRKİYE %74 Evet demiş.
Oranlarda Bir Sorun Yok,
Sorun Bu Ülkede Yaşayıp, Bu Ülkenin Ekmeğini Yiyerek İhanet Eden %26 kim?”(Servet Beki)

“Suriye için Suriyeliler savaşsın diyen saf kardeşim.
Suriyede üs kuran onlarca devlet
Suriye için gelmedi.
Türkiye yi güneyden kuşatmak için geldi.
Savaş Suriye’de ama
Bizim savaşımız.
Yatak odamıza gelen düşmanı
avluda durduruyoruz.
Bunu anlamak bu kadar zor olmamalı.
Son 30 senede
Irak, Suriye, Mısır, Libya, Afganistan
tahrip edildi.
Musul, Kerkük, Bağdat, Halep Rakka gibi kadim şehirler mahvedildi.
~
Condaliza Rise;
22 ülke var silinecek
demişti.
Kurbanlık koyun gibi oturup
sıramızı mı bekleyelim? Çıkıp aslan gibi karşı mı koyalım.(Şevki Karabekiroğlu)

Aliya İzzetbegoviç ne güzel ifade etmiş;
“Bize elimizden geleni yapmak düşüyor.
Şükürler olsun ki, tarihe Allah hükmediyor.
Tarihi Allah yazar.
Biz sadece nerede duracağımıza karar veririz.”

‎وَشَاوِرْهُمْ فِي الْأَمْرِ ۖ فَإِذَا عَزَمْتَ فَتَوَكَّلْ عَلَى اللَّهِ ۚ إِنَّ اللَّهَ يُحِبُّ الْمُتَوَكِّلِينَ
Bir hususta karar vereceğin zaman onlara danış. Karar verdikten sonra da artık Allah’a tevekkül* et. (Ali İmran/159)

Kuşkusuz Allah, kendisine tevekkül edenleri sever.
Müşavere ettik milletçe nerede duracağımıza karar verdik azmettik şimdi Allah’ımıza dua ediyor sadece ona tevekkül ederek mücadele ediyoruz.

“Amaç huzur hedef terör. 🇹🇷
Yurt genelinde Kurbanlar kesiliyor, dualar ediliyor. Türkiye, #BarışPınarıHarekatı’na katılan Mehmetçikler için tek yürek oldu.” Elhamdulillah.

Dualarımızın acilen kabulü için İlahımıza en özel ismi “ALLAH” ismiyle dua edelim.

ALLAH İSMİNİN SIRRI
“Allah” Adının Bütün İsim ve Sıfatları Kapsar
“Allah” ismi Yüce Yara­tıcının zâtî, sübûtî, fiilî bütün sıfatlarına delalet eder, bütün güzel isimleri ve üstün sıfatları, içine alır.

Allah’ın diğer isim ve sıfatları bu yüce ada izafe edilir.

Âyette belirtildiği gibi:
‎وَلِلَّهِ الْأَسْمَاءُ الْحُسْنَى
“En güzel isimler Allah’ındır.” (Araf/180)

Rahmân, Ra­hîm, Kuddûs, Selâm, Azîz, Hakîm, Allah’ın adlarındandır deriz. Ama “Al­lah”, ne Rahmân’ın ne de Azîz’in veya bir başkasının isimlerindendir deme­yiz.
Bu da gösteriyor ki, “Allah” adı el-Esmâ-ü’l hüsnânın bütün anlamlarını özetle içine almaktadır.

Diğer ilâhî isim ve sıfatlar bu adın ayrıntıları ve açık­lamala­rıdır.

“Allah, Yüce Yaratıcının özel ismidir. O’nun ism-i âzam (Allah’ın en büyük ism-i) olduğu söylenir.”(İbn Kesir)

“Bil ki, bu isim (Allah) doksan dokuz ismin en büyüğüdür. Çünkü bizzat zata delalet etmekte ve bütün ilâhî sıfat ve isimleri kapsamaktadır. Öyle ki hiçbir isim ve sıfat bu adın dışında değildir. İlim, kudret, fiil gibi diğer isimler sadece bir anlama işaret etmektedir. Bu ad, isimlerin en özelidir. Çünkü ne gerçek ne de mecazî anlamda hiç kimseye bu ad verilmez. Kâdîr, Alîm, Rahîm gibi diğer isimler başkalarına verilebilir. Belirttiğimiz bu iki nedenden dolayı “Allah” adı, bu isimlerin en büyüğü (ism-i âzam) olabilir.(İbn Kayyim, “Medâricu’s-sâlikîn”, 1/32. İmam Gazâlî, “el-Maksad”, s. 37)

“Bil ki, “Allah” adının Allah’ın diğer isimlerinde bulunmayan birçok özel anlamları vardır. Bu anlamlardan biri de, inkarcının inkardan kurtulup İslâm’a girdiğini belirten şehadet kelimesinde bulunur. Eğer inkarcı, “Eşhedu en la ilahe illallah” yerine “Eşhedu en lâ ilâhe illa’r-rahmân veya illa’r-rahîm veya ille’l-melik veya ille’l-kuddûs” derse inkardan kurtulup İslâm’a girmiş sayılmaz. Mutlaka “Eşhedu en lâ ilâhe illallah” demesi gerekir. Bu şekilde ancak küfürden kurtulup İslâm dinine girebilir. Bu da gösteriyor ki “Allah” lafzının özel bir anlamı vardır. Doğruya ileten yalnızca Allah’tır.” (Fahrüddin Râzî:Tefsir-Fahru’r-râzî”, 1/209)

“ALLAHÜMME” (اللهم ) KELİMESİNİN SIRRI
“Allahümme” Kelimesinin Anlamı
“Allahümme” kelimesi “Ya Allah / Ey Allah’ım” anlamındadır.

“ Allahümme” kelimesindeki mim harfi, her halükarda ve her ihtiyaç anında kendisiyle dua edi­len, bütün isim ve sıfatları kapsayan “Allah” lafzına mübalağa ve tazim için ek­lenmiştir.
Buna göre dua eden bir kimse “Allahümme innî es’elüke / Ey Al­lah’ım! Senden diliyorum” dediğinde sanki, “En güzel isim ve en üstün sıfatla­rın sahibi olan Allah’a, isim ve sıfatlarıyla dua ediyorum” demiş olur. Bu­ra­daki mim, dua edenin Allah’a karşı duyduğu derin saygı ve talepteki ısra­rını belirtmektedir.

İŞİTENİN ÖĞRETMESİ GEREKEN DUA
Hz. Peygamber Sallallahü Aleyhi ve Sellem birçok duaya “Allahümme” kelimesiyle ile başlamıştır. Ve bu şekilde başlayan duanın okunmasını ve öğretilmesini teşvik etmiştir.

Mesela hadis-i şerifte buyrulur:
“Bir kula bir hüzün, dert ve kaygı geldiğinde şöyle dua ederse Allah mutlaka onun hüzün, dert ve kaygısını giderir, yerine gönül fe­rah­lığı getirir:
‎اللَّهُمَّ إِنِّي عَبْدُكَ، ابْنُ عَبْدِكَ، ابْنُ أَمَتِكَ، نَاصِيَتِي بِيَدِكَ، مَاضٍ فِيَّ حُكْمُكَ، عَدْلٌ فِيَّ قَضَاؤُكَ، أَسْأَلُكَ بِكُلِّ اسْمٍ هُوَ لَكَ سَمَّيْتَ بِهِ نَفْسَكَ، أَوْ أَنْزَلْتَهُ فِي كِتَابِكَ، أَوْ عَلَّمْتَهُ أَحَدًا مِنْ خَلْقِكَ، أَوِ اسْتَأْثَرْتَ بِهِ فِي عِلْمِ الْغَيْبِ عِنْدَكَ، أَنْ تَجْعَلَ الْقُرْآنَ رَبِيعَ قَلْبِي، وَنُورَ صَدْرِي، وَجَلَاءَ حُزْنِي، وَذَهَابَ هَمِّي
“Ey Allah’ım! Şüphesiz ben senin kulunum, erkek ve kadın kulları­nın oğluyum. Senin emrinin altındayım. Hakkımda verdiğin hüküm geçerli­dir. Bu hükmün adildir. Senin kendini isimlendirdiğin veya kitabında indi­rip belirttiğin veya herhangi bir varlığa öğrettiğin veya kendi katında gayb âleminde tercih ettiğin her isimle senden diliyorum. Şu yüce Kur’an’ı kalbi­min baharı ve gönlümün nuru yap. Onunla hüznümü yok et, dert ve kaygıla­rımı gider.”

Bunun üzerine sahâbîler: “Ey Allah’ın Resûlü! Bunu başkalarına öğre­telim mi?” dediler. Hz. Peygamber: “Evet, bunu işitenlerin başkalarına öğret­mesi gerekir” buyurdular.

Taziye!

BarışPınarıHarekatı’nda 3 askerimiz şehit oldu..

-Şehit Yunus Mermer
-Şehit Abdulhamit Bilgen
-Şehit Hacı Bebek
Mekanınız cennet olsun Kahraman Türk Askerleri..Rabbimiz ailelerine ve milletimize Sabrı Cemil ecri cezil İhsan etsin. Ervahı tayyibeleri için el-Fatiha